Čtyři zlatí z jihu! Mladí atleti jsou mistři Evropy

V neděli večer 21. 7. 2024 skončilo v B. Bystrici ME atletů do 18 let. Česká republika se v pořadí států umístila nakonec na skvělém 3. místě, a to především díky 4 zlatým medailím. Obrovským úspěchem je, že všechny čtyři zlaté medaile získali studenti Gymnázia Česká!

Adéla Holubová a Filip Toul, studenti českobudějovického Gymnázia Česká, zazářili na mistrovství Evropy do 18 let v Banské Bystrici. Adéla triumfovala v běhu na 800 metrů s rekordním časem, zatímco Filip získal zlato na 1500 metrů. Oba mladí atleti tak potvrdili své výjimečné schopnosti a skvělé podmínky pro sport na jihu Čech. Další dvě zlaté přidali Michal a Nina Radovi.

Jsou spolužáci. Adéla Holubová a Filip Toul. Oba studují gymnázium na jihu Čech. V českobudějovickém Gymnáziu Česká mají pro sport, konkrétně pro atletiku výborné podmínky. Filip je členem SK Čtyři Dvory, Adéla reprezentuje Sokol České Budějovice. Právě na stadion Sokola se oba dívají z učeben prestižní školy.

Na Slovensku se oběma skvěle povedlo ME ve věkové kategorii do 18 let. V Banské Bystrici Adéla zvítězila na "půlce". V běhu na 800 metrů bojovala ve finiši, ve kterém předstihla o šest setin sekundy Kingovou z Velké Británie. Čas Holubové je úžasný: 2:04,23. Rekord šampionátu!

V úvodu víkendu bral zlato Filip Toul. Vyhrál běh na 1500 metrů. „Jo, kde jsou ty časy, když Filip plaval. Teď už nám to není tak líto. Gratuluji!," poslala na sociálních sítích milou gratulaci Běla Třebínová, jedna z nejúspěšnějších plavkyň paralympijské historie, trenérka plavání. Radost mají i trenéři Sokola ČB (Bahenský, Najbrt, Couf a další).

Fantasticky si s konkurencí na čtvrtce překážek poradili také sourozenci Radovi (Sokol ČB). Michal a Nina své disciplíny na ME na Slovensku vyhráli, sbírka zlatých medailí spolužáků se rozrostla na 4! Radost z úspěchu má určitě také trenér Radových JIří Couf. Nina dokonce zaběhla "osobák: 58:00, také ona má na monté rekors MS.

Autor: Kamil Jáša, Českobudějovický deník.cz